Becca Backlight Priming Filter

13.03.2018 08:00


Viete, že milujem ten fialový primer od Becca, odkedy ho mám, meliem o ňom tuším stále, ale zároveň s ním som kúpila ja druhý Becca primer, ktorý bol vlastne prvý a pôvodný - Backlight Priming Filter. Len tento Backlight Priming Filter som kúpila v menšom 15 ml balení, inak teraz majú takéto malé balenia z obidvoch, ak ich chcete len vyskúšať.

Tajomnstvo Backlight Priming Filter spočíva v patentovanej zmesy rozdrvených perál, ktoré dokonale pleť rozjasňujú a dodávajú jej mäkké svetlo, ktoré akokeby vyžaruje zvnútra. Napriek tomu, že je tento primer naozaj super rozjasňujúci, tak v ňom nie sú videteľné trblietky alebo flitre, proste len jas. Backlight Priming Filter má béžový univerzálny odtieň, teda skôr je taký odtieň šampanského a mal by sa prispôsbiť skoro každému tónu pleti. Aj keď, ak ste taký bledý typ ako ja, tak vás to trochu farbí do béžova, ale nie je to nič výrazné ani videteľné, len to jednoduche nie je úplne váš odtieň pleti. Ak dáte navrch make-up, tak to vôbec nie je vidno.

Vyššie sú fotky na porovnanie, Backlight Priming Filte, ten béžový a First Light Priming Filter, ten fialový. Tento primer je super rozjasňujúci, naozaj tú pleť rozjasní veľmi výrazne, oveľa viac ako ten fialový. Ten fialový je skôr taký nevideteľný a tú únavu a sinavosť pleti viac neutralizuje ako kryje a veľmi jemne pleť rozjasní, aj keď ho použijete samostatne, tka to nie je veľmi vidno. Zatiaľ čo Backlight Priming Filter únavu skôr prekryje béžovou farbou a super leskom a keď ho použijete samostant , tak ho je vidno. Keď však nanesiete na vrch make-up, tak sa to samozrejme stlmí, ale pleť pôsobí takým sviežejším rozjasnejším dojmom, takže je skô vhodný na kombinovanie s make-upom. Super to funguje hlavne s takými matnejšími, ťažšími make-upmi, tie tento primer tak trochu viac odľahčí a dodá pleti prirodzený jas, takže ani ten make-up potom nepôsobí tak umelo a omietkovito. Nižšie fotky na tvári, prvá bez primeru, druhá s primerom

Backlight Priming Filter má konzistenciu viac gélovú a silikónovú, ten fialový je viac tekutý a pripomína mi skôr sérum, tento béžový je naozaj primer konzistenciou. Viac aj pleť akokeby vyhladí a vyplní vrásky. Inak je na pleti príjemný, ľahučký a skvele splynie. Veľmi dobre sa s ním pracuje a ľahko sa rozotiera. Mal by aj predĺžiť trvácnosť líčenia, ale toto sa mi nepodarilo úplne overiť, aj keď pocitovo sa mi zdá, že make-up drží dlhšie. Dá sa teda používať samostatne, prípadne s trochou korektoru, kde treba, alebo v kombinácii s make-upo. Ja som ho skúšala s rôznymi make-upmi a nikdy nerobil problém, že by si nesadli a nefungovalo to, ale vylúčiť všeobecne sa to samozrejme nedá. Tiež celkom dobre funguje, keď trochu len primiešate rovno do make-upu a nanieste, vtedy je make-up viac rozjasňujúci, ľahší a svetlejší, v mojom prípade ani nie, keďže je to zvyčajne najsvetlejší odtieň, ale pri tmavších bude svetlejší o kúsok.

Backlight Priming Filter je vhodný pre všetky typi pleti, vrátane mastnej a zmiešanie. Ten fialový sa mi zdá viac hydratačný, aj keď aj Backlight Priming obsahuje pre pleť prospešné ingrediencie ako vitamín E, čo je antioxidant a extrakt zo sladkého drievka. Tieto ingrediencie majú pleť rozjasňovať a chrániť proti voľným radikálom. Ja ho celkom často používam len v kombinácii s korektorom, keď nechcem kompletne krycí make-up, vtedy pleť super rozjasní, trochu aj kryje vďaka tej béžovej farbe, ale je to celkom výrazné, nie je to také rozjasnenie, že ja som sa takto zobudila ako pri tom fialovom, pozornejšie oko si všimne, že máte niečo na tvári, čo vytvára ten efekt. Veľmi prirodzene však vyzerá pod make-up a v takejto kombinácii ho mám asi najradšej.

Celkovo je to veľmi fajn rozjasňujúci primer, povedala by som, že je to o niečo ťažší kaliber ako ten fialový First Light Priming Filter. Nie som však z neho nadšená tak, ako z toho fialového a keď dopotrebujem túto malú tubu, určite sa nebudem ponáhlať s opätovným nákupom. Ale ak chcete super rozjasnenie, tak Backlight Priming Filter je super. Kúpite napríklad na cultbeauty.co.uk#make-up #Becca #primer

Môže vás zaujať

YOUTUBE

@katka

KONTAKT

zrkadielko.sk@gmail.com