Často kladené otázky

20.11.2018 08:00


Ahojte, k tomuto to smerovalo už dlhšie a aj keď by som naozaj rada odpovedala všetkým, tak v poslednej dobe mi chodí toľko dotazov cez všetky kanály, že sa to už nedá stíhať, lebo by som nerobila nič iné, len odpovedala. Takže nižšie nájdete spísané najčastejšie otázky aj s odpoveďami. Ak Vám neodpovedám, či už je to email, komentár niekde, alebo DM na Instagrame alebo Facebooku, je to asi preto, že odpoveď je tu alebo na blogu a nestíham.

Aký mám typ pleti?

Moja pleť je suchá, niekedy citlivá, ale nie veľmi.

Kde objednávam produkty, alebo konkrétne značky?

Vždy je to uvedené pri recenzii k produktom, pri videách je vždy uvedený zoznam produktov aj s linkami na obchody, kde sa dajú tieto produkty kúpiť. Najčastejšie obchody, z ktorých nakupujem sú popísané v tomto videu aj so všetkými informáciami o doručovaní, cle atď.


Platí sa clo z beautylish.com?

Clo sa platí, ale zaplatíte ho rovno pri platení objednávky a balíček vám doručí priamo kuriér, zvyčajne je to DHL, nemusíte ísť na colnicu.


Ako funguje doručovania z online obchodov, ktoré sa spomínajú na zrkadielko.sk?

Bezproblémov, okrem beautylish.com sa nikde neplatí clo a väčšina obchodov využíva kuriérov, ktorý vám objednaný tovar pomerne rýchlo doručia.


Ktoré produkty z The Ordinary sa môžu používať v tehotenstve?

Keďže nie som lekár, v tomto prípade neviem poradiť, odporúčam sa opýtať vášho lekára, alebo priamo Deciem/Ordinary.


Aká kozmetika sa môže používať v tehotenstve?

Keďže nie som lekár, v tomto prípade neviem poradiť, odporúčam sa opýtať vášho lekára, alebo priamo značky, ktorú chcete používať, napríklad na cultbeauty.co.uk si viete vyfiltrovať Pregnancy safe produkty.


Čo používať na odstránie pigmentových škvŕn a jazvičiek po akné?

Vitamín C, AHA kyseliny a Alpha Lipoic Acid od The Ordinary, viac o kyselinách v tomto videu.


Chcem vyskúšať The Ordinary, ale neviem, kde začať.

Ak si chcete objednať nejaké Ordinary produkty a neviete sa zorientovať a vybrať si odporúčam tento článok so zostavenými rutinami podľa typu pleti a problémov, alebo toto video o tom ako začať s Ordinary.


Moja pleť sa zrazu zhoršila, neviem, čo sa deje zrazu mám výražky, nevieš mi poradiť?

Akokoľvek by som snažila, nie som schopná odhaliť príčinu zhoršenia vašej pleti cez počítač. Príčin môže byť mnoho, od konkrétnych produktov, nevhodnej kombinácie produktov, stravy, alergie, životného štýlu, stresu, hormonálnych zmien... Chce to jednoduchý režim, ktorý vám nebude robiť zle, odporúčam pozrieť buď Pestle&Mortar alebo Merumaya a sledovať svoju pleť, či sa zlepšuje alebo zhoršuje a čo má na ňu vplyv. Neexistuje žiadna jednoduchá cesta alebo jeden zázračný produkt.


Mohla by si mi odporučiť dobrý hydratačný krém?

Hydratačný krém, ktorý môžem odporučiť vždy všetkými 10 a je podľa mňa najlepší a vhodný pre všetky typy pleti je Pestle&Mortar Hydrate.


Mohla by si odporučiť nejaké dobré produkty na odlíčenie?

Za mňa Dermacol Hyaluron Wash Cream, Emma Hardie Moringa Cleansing Balm, bareMinerals Oil Obsessed Total Cleansing Oil, Caudalie Make-up Removing Cleansing Oil a Clinique Take The Day Off Cleansing Oil.


Mohla by si odporučiť nejaké dobré produkty na čistenie pleti, druhý krok double cleansingu?

U mňa sa v zásade striedajú tieto - Renaissance Cleansing Gel, Pestle&Mortar Renew


Naozaj potrebujem robiť double cleansing?

Keďžena pleť nanesieme cez deň množstvo produktov, ktoré sú navrhnuté tak, aby na tej pleti ostali čo najdlhšie, pred samotným čistením je dobré ich odstrániť, lebo sa čistiacim produktom k samotnej pleti cez ich vrstvu ani nedostanete, to platí pre make-up a SPF/ochranný faktor, ktorý by sme mali používať každý deň, pokiaľ ideme von. Ale aj keď sa nelíčite, alebo nepoužijete ochranný faktor, stále máte na pleti od rána vrstvu starostlivosti o pleť a špinu, ktorá sa tam usadila cez deň, preto je dobré takmer vždy pleť čistiť dvakrát, viac o tom ako ju dokonale vyčistiť v tomto videu.


Ako začať s kyselinami? Alebo aj verzia, trochu sa obávam Peeling Solution od The Ordinary.

S kyselinami hlavne pomaly, opatrne, na čo najnižších koncetráciach, len pár krát do týždňa a ideálne s tými jemnými ako kyselina mliečna alebo mandľová, viac v tomto videu.


Prečo si najprv dávaš maskararu a až potom očné tiene?

Lebo som krepá a vždy maskaru nanesiem aj všade na viečko, má na to dokonca aj pomôcku, ako tomu predísť.


Ako mám kombinovať produkty Ordinary, ktoré som si nakúpila?

Príklady rutín sú tu, takisto pri jednotlivých recenziách je napísané ako ich používať, viac o kombinovaní účinných látok nájdete v tomto videu a ako vrstviť produkty v tomto videu. Bohužiaľ, fyzicky nie je možné, aby som každému z vás napísala, ako má kombinovať produkty, ktoré si vybral.


Mohla by si mi pomôcť zostaviť rutinu?

Takéto služby neposkytujem, nie je to fyzicky možné pri tom množstve dotazov, ktoré mi chodí a tiež neviem zostaviť rutinu podľa vágneho popisu na internete a bolo to odo mňa aj veľmi nezodpovedné.


Čo si myslíš o tejto značke alebo produkte?

Pokiaľ nie je spomenutá na blogu, nie je na blogu žiadna recenzia, tak si nemyslím nič a neviem sa vyjadriť k produktom a značkám, ktoré nepoznám.


Vyskúšala si tento produkt alebo značku?

Ak nie je na blogu, tak som ho nevyskúšala, keďže blog robím už viac ako tri roky, aj keď sú produkty, ktoré som samozrejme vyskúšala predtým, je veľká šanca, že sa odvtedy zmenili, preformulovali ich, takže moja 5 a viac ročná skúsenosť je irelevantná a takisto si to nemusím pamätať správne.


Ktorú značku si mám vybrať? Pestle&Mortar alebo Merumaya?

Ja mám rada obidve rovnako a keďže vás nepoznám, neviem nič o vašej pleti, ani o vašich preferenciách, tak by som doslova strielala na slepo. O obidvoch značkách sú na blogu podrobné recenzie, ak sa naozaj neviete rozhodnúť, popozerala by som sa po ďalších recenziách.


Stratila sa mi objednávka z nejakého obchodu, nemáš s tým skúsenosť? Ešte mi neprišla objednávka z nejakého obchodu, nemáš s tým skúsenosť? Zle som zadala adresu pri objednávke, príde mi aj tak? Ako dlho trvá, kým príde objednávka z nejakého obchodu? Mám problém s objednávkou. Proste všetky otázky o objednávkach.

Na všetky tieto otázky vám najlepšie odpovie zákaznícky servis daného obchodu, čím skôr ho kontaktujete, tým skôr sa problém vyrieši. Ja osobne nemám ani s jedným z obchodov, z ktorých nakupujem a spomínam ich na blogu zlú skúsenosť. Aj keď sa vyskytol nejaký problém, vždy ho promptne vyriešili.

Môže vás zaujať

Moje top produkty

YOUTUBE

@katka

KONTAKT

zrkadielko.sk@gmail.com